Wiki w innych językach
m (usuniecie up coming) |
(Naprawiono tłumaczenia, literówki, odnośniki, dodano nowy efekt, dodano kategorię w tabelce) |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Efekty statusu''' to [[Mechaniki|mechanika]] gry ''SCP:SL'' używana do zmiany statusu gracza<br> | '''Efekty statusu''' to [[Mechaniki|mechanika]] gry ''SCP:SL'' używana do zmiany statusu gracza.<br> | ||
Efekty statusu mogą zostać nadane poprzez [[Remote Admin]] lub z innych źródeł w grze. | |||
Aktualnie większość efektów może być nadana tylko poprzez Remote Admin. | Aktualnie większość efektów może być nadana tylko poprzez [[Remote Admin]]. | ||
== | ==Lista Efektów Statusowych== | ||
Pozytywne efekty statusu oznaczone są kolorem <font color= #05e814>zielonym.<font color= #fff><br> | Pozytywne efekty statusu oznaczone są kolorem <font color= #05e814>zielonym.<font color= #fff><br> | ||
Negatywne efekty statusu oznaczone są kolorem <font color= #ea2107>czerwonym.<font color= #fff><br> | Negatywne efekty statusu oznaczone są kolorem <font color= #ea2107>czerwonym.<font color= #fff><br> | ||
Linia 12: | Linia 12: | ||
!Efekty | !Efekty | ||
! Źródło w grze | ! Źródło w grze | ||
!style="white-space: nowrap;"|Usunięte po/przez | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #05e814> Invigorated* | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #05e814> Invigorated* | ||
| style="font-size:13px;" |Sprawia, że gracz | | style="font-size:13px;" |Sprawia, że gracz może sprintować przez nieskończony czas. | ||
| style="font-size:13px;" |[[ | | style="font-size:13px;" |[[Adrenalina]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |20 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e" |<font color= #05e814> SCP-268 | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e" |<font color= #05e814> SCP-268 | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e"|Sprawia, że gracz jest niewidzialny przez | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e"|Sprawia, że gracz jest niewidzialny przez określony czas. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e"|[[SCP-268]] | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e"|[[SCP-268]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e"|15 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Amnezja | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Amnezja | ||
| style="font-size:13px;" |Sprawia, że gracz nie jest w stanie przeładować swojej broni, czy otworzyć ekwipunku. | | style="font-size:13px;" |Sprawia, że gracz nie jest w stanie przeładować swojej broni, czy otworzyć ekwipunku. | ||
| style="font-size:13px;" |Ugryzienie [[SCP-939]] | | style="font-size:13px;" |Ugryzienie [[SCP-939]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |[[SCP-500]]<br>3 sekundy | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Asphyxiated | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Asphyxiated | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sączy staminę gracza; po skończeniu się staminy sączy zdrowie gracza. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sączy staminę gracza; po skończeniu się staminy sączy zdrowie gracza. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Krwawienie | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Krwawienie | ||
| style="font-size:13px;" |Zadaje obrażenia zmniejszające się wraz z upływem czasu; Obrażenia zadawane są co 5 sekund. | | style="font-size:13px;" |Zadaje obrażenia zmniejszające się wraz z upływem czasu; Obrażenia zadawane są co 5 sekund. | ||
| style="font-size:13px;" |Remote Admin | | style="font-size:13px;" |Remote Admin | ||
| style="font-size:13px; white-space: nowrap;"|[[Apteczka]]<br>Obrażenia zredukowane przez [[SCP-500]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Oślepiony | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Oślepiony | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Podpalony | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Podpalony | ||
| style="font-size:13px;" |Zwiększa obrażenia otrzymywane przez gracza. | | style="font-size:13px;" |Zwiększa obrażenia otrzymywane przez gracza. | ||
| style="font-size:13px;" |Wybuch [[SCP-018]] | | style="font-size:13px;" |Wybuch [[SCP-018]]<br>[[Granat wybuchowy]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |[[Apteczka]]<br>[[SCP-500]]<br>10 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Concussed | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Concussed | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany pod wpływem ruchu. Im szybszy ruch, tym bardziej ekran staje się rozmazany. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany pod wpływem ruchu. Im szybszy ruch, tym bardziej ekran staje się rozmazany. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Wybuch [[SCP-018]] | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Wybuch [[SCP-018]]<br>[[Granat wybuchowy]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e; white-space: nowrap;"|[[Adrenalina]]<br>[[Środki przeciwbólowe]]<br>[[SCP-500]]<br>10 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Korozja | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Korozja | ||
| style="font-size:13px;" |Teleportuje gracza do Wymiaru Łuzowego, po czym powoli sączy jego zdrowie. | | style="font-size:13px;" |Teleportuje gracza do Wymiaru Łuzowego, po czym powoli sączy jego zdrowie. | ||
| style="font-size:13px;" |Atak [[SCP-106]] | | style="font-size:13px;" |Atak [[SCP-106]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |Ucieczka z Wymiaru Łuzowego | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Ogłuszony | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Ogłuszony | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"| Sprawia, że gracz ma problemy ze słyszeniem większości dźwięków. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"| Sprawia, że gracz ma problemy ze słyszeniem większości dźwięków. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|[[Adrenalina]] | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|[[Adrenalina]]<br>[[Granat błyskowy]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|[[SCP-500]]<br>3-5 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Dekontaminacja | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Dekontaminacja | ||
| style="font-size:13px;" |Odbiera 10% zdrowia gracza każdej sekundy. | | style="font-size:13px;" |Odbiera 10% zdrowia gracza każdej sekundy. | ||
| style="font-size:13px;" |[[Proces | | style="font-size:13px;" |[[Proces dekontaminacji LCZ]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Disabled | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Disabled | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Spowalnia wszystkie ruchy. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Spowalnia wszystkie ruchy. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Ensnared | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Ensnared | ||
| style="font-size:13px;" |Blokuje możliwość ruchu. | | style="font-size:13px;" |Blokuje możliwość ruchu. | ||
| style="font-size:13px;" |[[SCP-173]] | | style="font-size:13px;" |[[SCP-173]] kiedy się na niego patrzy<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Wyczerpany | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Wyczerpany | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Zmniejsza maksymalną wartość staminy, oraz jej regenerację o połowę. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Zmniejsza maksymalną wartość staminy, oraz jej regenerację o połowę. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Oślepiony | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Oślepiony | ||
| style="font-size:13px;" |Oślepia gracza na określony czas. | | style="font-size:13px;" |Oślepia gracza na określony czas. | ||
| style="font-size:13px;" |[[ | | style="font-size:13px;" |[[Granat błyskowy]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |3-5 sekund | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Hemorrhage | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Hemorrhage | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Zdrowie gracza jest sączone w tempie 2 HP/s podczas sprintu. To NIE JEST ten sam efekt, który nadaje SCP-207. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Zdrowie gracza jest sączone w tempie 2 HP/s podczas sprintu. To NIE JEST ten sam efekt, który nadaje SCP-207. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" |<font color= #ea2107> Panika | | style="text-align:center;" |<font color= #ea2107> Panika | ||
| style="font-size:13px"|Zwiększa konsumpcję staminy gracza. | | style="font-size:13px"|Zwiększa konsumpcję staminy gracza. | ||
| style="font-size:13px;"|Remote Admin | | style="font-size:13px;"|Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;"|- | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e" |<font color= #ea2107> Zatruty | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e" |<font color= #ea2107> Zatruty | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e" |Zadaje graczu rosnące w czasie obrażenia co 5 sekund. | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e" |Zadaje graczu rosnące w czasie obrażenia co 5 sekund. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e" |Remote Admin | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e" |Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e" |[[SCP-500]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Sinkhole | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ea2107> Sinkhole | ||
| style="font-size:13px;" |Spowalnia graczy; SCP są odporne na ten efekt. | | style="font-size:13px;" |Spowalnia graczy; SCP są odporne na ten efekt. | ||
| style="font-size:13px;" |Sinkhole pułapka | | style="font-size:13px;" |Sinkhole pułapka<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;" |Wyjście z pułapki | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= # | | style="text-align:center; font-size:15px;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ea2107> Stained | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"| | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e; white-space: nowrap;" |Redukuje prędkość o 20% oraz wyłącza sprint; SCP są odporne na ten efekt. | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|[[SCP- | | style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;" |Maź [[SCP-173]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;" |2 sekundy po opuszczeniu mazi | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" |<font color= #ff82fb>SCP-939 Visuals | | style="text-align:center; font-size:15px;" |<font color= #ff82fb>SCP-207 | ||
| style="font-size:13px;"|Widzi tylko ludzi tworzących jakikolwiek hałas; widzi ludzi przez ściany. | | style="font-size:13px;"|Umożliwia nieskończony sprint; zwiększa prędkość ruchu gracza; sączy zdrowie; stackuje się do 4. | ||
| style="font-size:13px;"| | | style="font-size:13px;"|[[SCP-207]]<br>Remote Admin | ||
| style="font-size:13px; white-space: nowrap;"|[[SCP-500]]<br>Ucieczka jako [[Personel klasy D]] albo [[Naukowiec]] | |||
|- | |||
| style="text-align:center;background-color: #2e2e2e;" |<font color= #ff82fb>SCP-939 Visuals | |||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Widzi tylko ludzi tworzących jakikolwiek hałas; widzi ludzi przez ściany. | |||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|Grając jako [[SCP-939]]<br>Remote Admin | |||
| style="font-size:13px;background-color: #2e2e2e;"|- | |||
|} | |} | ||
* <small>SCP-207 nie nadaje efektu Invigorated, jako że SCP-207 posiada swój własny efekt. | * <small>SCP-207 nie nadaje efektu Invigorated, jako że SCP-207 posiada swój własny efekt. Różnicą jest fakt, że Invigorated ma swój wizualny efekt, podczas gdy SCP-207 nie posiada takowego. </small> | ||
==Artificial HP== | ==Artificial HP== | ||
Artificial HP jest efektem w ''SCP:SL'' nadawanym przy użyciu [[Adrenalina|Adrenaliny]]. <br> | Artificial HP jest efektem w ''SCP:SL'' nadawanym przy użyciu [[Adrenalina|Adrenaliny]]. <br> | ||
Artificial HP absorbuje większość obrażeń przyjętych przez gracza, podczas gdy podstawowe zdrowie gracza zmniejszy się tylko o część obrażeń, które przyjęłoby w przypadku braku AHP.<br> Artificial HP nie znajduje się na liście efektów statusu w Remote Admin, pomimo funkcjonowania podobnie do nich. | Artificial HP absorbuje większość obrażeń przyjętych przez gracza, podczas gdy podstawowe zdrowie gracza zmniejszy się tylko o część obrażeń, które przyjęłoby w przypadku braku AHP.<br> Artificial HP nie znajduje się na liście efektów statusu w Remote Admin, pomimo funkcjonowania podobnie do nich. | ||
[[Kategoria: Mechaniki]] | [[Kategoria: Mechaniki]] | ||
{{Szablon:Mechanics Navbox}} |
Wersja z 19:52, 2 lis 2021
Efekty statusu to mechanika gry SCP:SL używana do zmiany statusu gracza.
Efekty statusu mogą zostać nadane poprzez Remote Admin lub z innych źródeł w grze.
Aktualnie większość efektów może być nadana tylko poprzez Remote Admin.
Lista Efektów Statusowych
Pozytywne efekty statusu oznaczone są kolorem zielonym.
Negatywne efekty statusu oznaczone są kolorem czerwonym.
Miksowane efekty statusu oznaczone są kolorem różowym.
Nazwa | Efekty | Źródło w grze | Usunięte po/przez |
---|---|---|---|
Invigorated* | Sprawia, że gracz może sprintować przez nieskończony czas. | Adrenalina Remote Admin |
20 sekund |
SCP-268 | Sprawia, że gracz jest niewidzialny przez określony czas. | SCP-268 Remote Admin |
15 sekund |
Amnezja | Sprawia, że gracz nie jest w stanie przeładować swojej broni, czy otworzyć ekwipunku. | Ugryzienie SCP-939 Remote Admin |
SCP-500 3 sekundy |
Asphyxiated | Sączy staminę gracza; po skończeniu się staminy sączy zdrowie gracza. | Remote Admin | - |
Krwawienie | Zadaje obrażenia zmniejszające się wraz z upływem czasu; Obrażenia zadawane są co 5 sekund. | Remote Admin | Apteczka Obrażenia zredukowane przez SCP-500 |
Oślepiony | Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany. | Remote Admin | - |
Podpalony | Zwiększa obrażenia otrzymywane przez gracza. | Wybuch SCP-018 Granat wybuchowy Remote Admin |
Apteczka SCP-500 10 sekund |
Concussed | Sprawia, że ekran gracza staje się rozmazany pod wpływem ruchu. Im szybszy ruch, tym bardziej ekran staje się rozmazany. | Wybuch SCP-018 Granat wybuchowy Remote Admin |
Adrenalina Środki przeciwbólowe SCP-500 10 sekund |
Korozja | Teleportuje gracza do Wymiaru Łuzowego, po czym powoli sączy jego zdrowie. | Atak SCP-106 Remote Admin |
Ucieczka z Wymiaru Łuzowego |
Ogłuszony | Sprawia, że gracz ma problemy ze słyszeniem większości dźwięków. | Adrenalina Granat błyskowy Remote Admin |
SCP-500 3-5 sekund |
Dekontaminacja | Odbiera 10% zdrowia gracza każdej sekundy. | Proces dekontaminacji LCZ Remote Admin |
- |
Disabled | Spowalnia wszystkie ruchy. | Remote Admin | - |
Ensnared | Blokuje możliwość ruchu. | SCP-173 kiedy się na niego patrzy Remote Admin |
- |
Wyczerpany | Zmniejsza maksymalną wartość staminy, oraz jej regenerację o połowę. | Remote Admin | - |
Oślepiony | Oślepia gracza na określony czas. | Granat błyskowy Remote Admin |
3-5 sekund |
Hemorrhage | Zdrowie gracza jest sączone w tempie 2 HP/s podczas sprintu. To NIE JEST ten sam efekt, który nadaje SCP-207. | Remote Admin | - |
Panika | Zwiększa konsumpcję staminy gracza. | Remote Admin | - |
Zatruty | Zadaje graczu rosnące w czasie obrażenia co 5 sekund. | Remote Admin | SCP-500 |
Sinkhole | Spowalnia graczy; SCP są odporne na ten efekt. | Sinkhole pułapka Remote Admin |
Wyjście z pułapki |
Stained | Redukuje prędkość o 20% oraz wyłącza sprint; SCP są odporne na ten efekt. | Maź SCP-173 Remote Admin |
2 sekundy po opuszczeniu mazi |
SCP-207 | Umożliwia nieskończony sprint; zwiększa prędkość ruchu gracza; sączy zdrowie; stackuje się do 4. | SCP-207 Remote Admin |
SCP-500 Ucieczka jako Personel klasy D albo Naukowiec |
SCP-939 Visuals | Widzi tylko ludzi tworzących jakikolwiek hałas; widzi ludzi przez ściany. | Grając jako SCP-939 Remote Admin |
- |
- SCP-207 nie nadaje efektu Invigorated, jako że SCP-207 posiada swój własny efekt. Różnicą jest fakt, że Invigorated ma swój wizualny efekt, podczas gdy SCP-207 nie posiada takowego.
Artificial HP
Artificial HP jest efektem w SCP:SL nadawanym przy użyciu Adrenaliny.
Artificial HP absorbuje większość obrażeń przyjętych przez gracza, podczas gdy podstawowe zdrowie gracza zmniejszy się tylko o część obrażeń, które przyjęłoby w przypadku braku AHP.
Artificial HP nie znajduje się na liście efektów statusu w Remote Admin, pomimo funkcjonowania podobnie do nich.
|
- Tę stronę ostatnio edytowano 2 lis 2021, 19:52.
- Treść udostępniana na licencji CC BY-SA 3.0, jeśli nie podano inaczej.
- Polityka prywatności
- O SCP: Secret Laboratory Polish Official Wiki
- Informacje prawne